יום רביעי, 2 במרץ 2022

"גלויה מפריז" ספר חדש לאלכס בראון מחברת רב-המכר "גלויה מאיטליה"

 


בימים אלו רואה אור הספר "גלויה מפריז" פרי עטה של הסופרת אלכס בראון. זהו ספרה השני של המחברת המתורגם לעברית. קדם לו רב המכר "גלויה מאיטליה" שזכה לשבחי המבקרים וכיכב חודשים רבים בראש רשימות רבי המכר בישראל.

"אבא ימחה, כמובן, יעדיף שהיא תינשא לקלמנט פורסיית, בנו הדוחה של הבנקאי שלו מלונדון, אבל איך היא יכולה בשעה שלבה נתון לאחר? אהבה סודית. מכיוון שבובי עבד באורוות, ניקה וטיפל בסוסים, ולכן לעולם לא יהיה בעל הולם בעיני אבא. לבה של ביאטריס כמעט נשבר כשבובי יצא להילחם למען ארצו, ולא עבר רגע שהיא לא חשבה עליו, עוטפת את גופו היפה במגן מדומיין כדי שישוב לזרועותיה. הנחמה היחידה היתה שבובי ואדוארד שירתו יחד באותו גדוד. גם סטנלי, אחיה הגדול של קוויני, יחד עם עוד גברים רבים מהכפר, והאחווה שלהם שומרת על רוחם האיתנה עד שיוכלו לשוב הביתה. ביאטריס נצרה את התצלום של בובי והחביאה אותו בתוך היומן שלה, לצד העמודים שבהם כתבה על אהבתה האינסופית אליו." (מתוך פרק ראשון בספר)
אנני לובל נחושה להשיב את הניצוץ לחייה. כששכנתה יורשת מאדם לא מוכר דירה נטושה בפריז, היא קופצת על ההזדמנות ונוסעת לבירה הצרפתית על מנת לחשוף פרטים נוספים. הסקרנות שלה מתעוררת ביתר שאת כשהיא מגלה צרור של יומנים סודיים מוסתרים בתוך הקירות. היומנים מספרים על חייה של צעירה אנגלייה בשם ביאטריס קרופורד, אשר בשנת 1916 התנדבה כאחות בזירות הקרב בצרפת.

אנני מוקסמת מעיר האורות הרומנטית, אך מבינה שרושם ראשוני לפעמים מטעה. היא עוקבת אחר מסעה של ביאטריס החל ממלחמת העולם הראשונה, דרך שנות העשרים הסוערות ועד לפריז האפלה של מלחמת העולם השנייה. על אנני לחבר יחד את האירועים שהתרחשו בין כותלי הדירה, אם ברצונה לממש את המורשת שביאטריס השאירה עבורה.

אלכס בראון היא סופרת רבי-מכר שבאמתחתה אחד-עשר ספרים. ספריה מעוררי ההשראה תורגמו לשפות רבות. היא מתגוררת במחוז קנט שבאנגליה עם בעלה, בתה ושני כלבי לברדור שחורים. גלויה מפריז הוא ספרה השני שתורגם לעברית.

גמעתי את הספר בשקיקה. הוא קליל ונקרא בנשימה אחת. "גלויה מפריז" הוא רומן קצבי המעורר געגועים לרומנטיקה האינסופית אליה אנו אורגים כל חיינו וכמו גם לעיר האורות הנצחית.  נהניתי מאוד והבטחתי לעצמי שזה הזמן לקנות כרטיס ולשוב לבתי הקפה הקטנים של פריז ולא רק בזכות האווירה והאוויר האופייניים רק לה. קחו אתכם את הספר לחופשה, הקדישו לו סוף שבוע חורפי או אחר צהריים על קפה ותשובו לספר לי שנהניתם.

"גלויה מפריז" מאת אלכס בראון, תרגום אילן פן, 304 עמודים, מחיר 98 שקליםפן הוצאה לאור וידיעות ספרים לרכישה בהנחה לחצו כאן.ריקי ברוך

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה